woman in sports bra feeling spine joints pain after running


Choroby hormonalne

Myślę, że od razy przejdę do jednej, konkretnej choroby hormonalnej, która często występują w obecnym świecie. Między innymi, mam na myśli oczywiście karłowatość przysadkowa.

Na podstawie tej choroby mogę w sposób najprostszy ukazać, jak hormony działają na człowieka, co powodują, jak nadmiar, bądź niedobór jakiegoś hormonu wpływa na zdrowie człowieka. Tak naprawdę karłowatość, to choroba wynikająca z niedoboru hormonu wzrostu.

Czym charakteryzuje się karłowatość przysadkowa?

Przede wszystkim niskim wzrostem, i niedorozwojem płciowym pl.wikipedia.orgWarto jednak wiedzieć, że ta choroba nie wprowadza żadnych zmian w rozwoju intelektualnym, ale powoduje zmiany w wydzielaniu gruczołów płciowych. Brak konkretnej ilości hormonu wzrostu, doprowadza do niskiego wzrostu dziecka i zaburzenia łaknienia.

Pytanie jest jednak z innej beczki. Czy taką chorobę można jakoś wyleczyć? Czy jest sposób na to, aby zatrzymać jej działania.? Tak naprawdę ta choroba , to bardzo ciężki orzech do zgryzienia, szczególnie dlatego, że jej działania są zależne od hormonów. Tą chorobę wykrywa się za pomocą zdjęć rentgenowskich https://pl.wikipedia.org/wiki/Staw_biodrowy. Wiele osób myli pojęcia, i myli choroby genetyczne z chorobami hormonalnymi. Na przykład, jeśli nasze dziecko jest niskie, a my również jako rodzice jesteśmy niscy, to znaczy, że nasze dziecko nie jest chore na tą chorobę, tylko takie są geny. Przekazaliśmy taki, a nie inny gen, a więc nasze dziecko, również tak samo jak my sami, będzie niskie.

Leczenie karłowatości 

W przyszłości lekarze pragną walczyć z karłowatością, za pomocą terapii genowej, ale jak to w praktyce będzie wyglądać, to się okażę. Na razie nie znaleziono żadnego złotego środka, na pomoc ludziom chorym na karłowatość przysadkową. Tak dla ciekawskich, ludzie chorzy na karłowatość przysadkową mierzą około 110 cm, maksymalnie 130 cm.

Każda choroba jest dla naszego zdrowia bardzo niekorzystna. Każda ma skutki uboczne, każda sprawia, że nie możemy żyć normalnie, szczególnie wtedy kiedy deformuje nasze ciało, sprawia, ze nie czujemy się w swoim ciele odpowiednio dobrze. Jednak trzeba z tym walczyć, walczyć ze swoimi myślami, ponieważ to one decydują o naszym podejściu do sprawy.

Rate this post